NA BALETU V LJUBLJANI

Devetošolci in osmošolci smo odpravili v Ljubljano, kjer smo doživeli izjemno bogat kulturni dan. Najprej smo si ogledali balet “Giselle” v ljubljanski operi. Balet nas je popeljal v svet čarobnih plesnih gibov in čustev, ki so nas ganila in navdušila. Učenci so bili navdušeni nad izjemno izvedbo plesalcev in pristno zgodbo, ki se je odvijala na odru. To je bil za mnoge prvi stik z baletom in zagotovo bo pustil trajen vtis. Učeneca Danijel in Oleg sta se strinajla, da je bila predstava ‘Epic’.

Po ogledu baleta smo se odpravili na raziskovanje mestnega jedra Ljubljane. Spoznavali smo zgodovino mesta, občudovali arhitekturo in se sprehajali po slikovitih ulicah. Učenci so se z zanimanjem poglabljali v lokalno kulturo in običaje ter se veselili odkrivanja skritih kotičkov mesta.

Celoten dan je bil poln nepozabnih doživetij in poučnih izkušenj, ki bodo nedvomno pripomogle k širjenju znanja in razvoju kulturne zavesti naših učencev.