34. MEDOBČINSKI OTROŠKI PARLAMENT

22. 2. 2024 je v prostorih MKC Ljutomer potekal že 34. Medobčinski otroški parlament UE Ljutomer, na katerem so mladi razpravljali o duševnem zdravju otrok in mladih. Našo šolo sta zastopali učenki Alja Kardoš iz 9.b in Špela Plavec iz 8.a razreda.

Mladi parlamentarci so pričeli z različnimi dejavnostmi ob 8.30 uri. Ob 12.30 uri pa je sledilo plenarno zasedanje, ki so se ga poleg mentorjev in mentoric udeležili tudi ravnatelji in ravnateljice sodelujočih šol in povabljeni gostje. Mladi so zbranim predstavili dejavnosti na temo duševnega zdravja, ki so jih izvajali na šolah. Na koncu zasedanja so sledile volitve, na katerih so parlamentarci izvolili dva predstavnika, ki se bosta udeležila Nacionalnega otroškega parlamenta v Ljubljani.

Parlamentarcem so namenili nekaj spodbudnih besed županja mag. Olga Karba, župan Razkrižja Stanko Ivanušič, direktor ZD Ljutomer Boštjan Pihlar in psihologinja Amadeja Hanžekovič.