30. DRŽAVNO TEKMOVANJE MLADINA IN GORE

V soboto, 26. januarja 2019 je potekalo že 30. državno tekmovanje Mladina in gore za osnovne šole v Podnanosu. Z naše šole se ga je udeležila ekipa: ZOBL, ZOBL PA LŰK (Asja Hozjan, Nika Magdič, Eva Vajs in Maša Milič). Ekipa je na tekmovanju pokazala veliko gorniškega znanja. Znanje pa je pot do uspeha. Ekipa ZOBL, ZOBL PA LŰK je na regijskem tekmovanju v mesecu novembru 2018 v OŠ Rače dosegla drugo mesto in se tako uvrstila na državno tekmovanje v Podnanos, kjer je tekmovalo 24 najboljših ekip iz vse Slovenije. Naša ekipa se je uvrstila v samo finale državnega tekmovanja in na koncu osvojila odlično šesto mesto. V sklopu tega državnega tekmovanja je potekal tudi literarni natečaj z naslovom »Planinam v pozdrav«. Naša tekmovalka Asja Hozjan je na tem natečaju pokazala veliko pesniškega navdiha in si tako prislužila poletni tabor v Planinskem učnem središču Bavšica ter še ostale praktične nagrade.

Iskrene čestitke vsem tekmovalkam.

Mentorica planinske skupine,
Brigita Čeh

PLANINAM V POZDRAV

Lep si ti naš gorski svet,
od Alp do Pohorja razpet.
Tam koča ob poti planinca že vabi,
da se na toplem čaju ustavi.
Ob poti pozdravlja nas bela planika,
v skali se zlati avrikelj svetlika.

Špičasti Grintovec nas skozi oblake opazuje,
v daljavi nas Kamniško sedlo pričakuje.
Kralj Triglav mogočno se dviga v nebo,
ob njegovih jezerih je prijetno hladno.
Škrlatica kraljica se baha skoz meglo,
na njenih lepotah se spočije oko.
Ponosno se dvigajo naše gore
in vabijo nas na svoje vrhe.

Asja Hozjan